21.03.2021

1. Od dzisiejszej niedzieli aż do ceremonii Wielkiego Piątku krzyże w kościołach pozostają zasłonięte. Gorzkie Żale w łączności z Mszą Świętą o godz. 11.00. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. We wtorek, w związku ze Spowiedzią w Kurzętniku,  Msza święta w naszej parafii o godz. 14.30. Biuro Parafialne tego dnia jest nieczynne.

3. W środę obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Obchodzony jest w rocznicę tragicznej  śmierci rodziny Ulmów zamordowanych wraz z ukrywanymi przez siebie Żydami. Pamiętamy w modlitwach o tych, którzy ratowali życie naszych starszych braci w wierze. Nowenna o godz. 17.00 a po niej Msza święta.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Msza święta o godz. 17.00.

5. W piątek ostatnia w tegorocznym Wielkim Poście Droga Krzyżowa. Zapraszam na godz. 16.30, a po Nabożeństwie na Mszę świętą z kazaniem pasyjnym. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłych pod zwykłymi warunkami.

6. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kartki do spowiedzi można odbierać w Biurze Parafialnym, a ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na kwiaty do świątyni. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą. Dodatkowo w sobotę przed południem będą słuchać spowiedzi dwaj kapłani z naszego dekanatu. Spowiedź w sobotę od 9.00 do 9.30, następnie Msza święta i od 10.00 do 10.30. Podczas spowiedzi proszę o zachowanie przepisów reżimu sanitarnego.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli to przed sumą zgromadzimy się przy krzyżu na cmentarzu, tam nastąpi poświęcenie palm i procesja do kościoła. Przypominam również o zmianie czasu- śpimy godzinę krócej!

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku śp. Lidię Jabłońską lat 61 z Łąkorza. Jej dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…