Niedziela Palmowa- 28.03.2021

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy tydzień w całym roku liturgicznym w Kościele. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy. Gorzkie Żale po Mszy o godz. 11.00.
  2. Od poniedziałku do środy Msze święte o godzinie 17.00. W poniedziałek i środę okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00.
  3. W Wielki Czwartek Msza święta o godz. 18.00, a po niej Adoracja w Ciemnicy do godz. 21.00. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
  4. W Wielki Piątek Adoracja w Ciemnicy od godz. 9.00 do wieczornych ceremonii. Od godz. 9.00 odwiedzę chorych z sakramentami świętymi. Na godz. 15.00 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i pierwszy dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Od. 15.00 d0 15.30 okazja do Spowiedzi świętej. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczną się o godz. 18.00, a po nich Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 21.00.

W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post, osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych osoby powyżej 14 lat.

1. W Wielką Sobotę Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00 do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Wigilia Paschalna w tym roku odbędzie się o godz. 22.30 i zakończy Procesją Rezurekcyjną. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów odbędzie się na zewnątrz świątyni, w odległości przynajmniej 1,5 metra od siebie, według następującego porządku:

Godz. 12.00 mieszkańcy Łąkorz Wschód (obie strony);

Godz. 12.30 mieszkańcy Łąkorz Centrum i Mec;

Godz. 13.00 mieszkańcy Łąkorz Południe- szkoła- ośrodek zdrowia;

Godz. 13.30 mieszkańcy Łąkorz Zachód (obie strony);

Godz. 14.00 mieszkańcy Plebanki (odcinek od P. Straszewskich do P. Sałata);

Godz. 14.30 mieszkańcy Plebanki (od P. Stemskich i Wybudowań pod Biskupiec);

Godz. 15.00 mieszkańcy Wichertowa, a potem Koronka do Bożego Miłosierdzia

Ponadto odbędą się poświęcenia w terenie:

Godz. 15.30 Gaj (Krzyż koło P. Suszyńskiej);

Godz. 15.45 Krzyż koło krzyżówek na Gaj dla mieszkańców Osiedla Leśnego i Wybudowań pod Nowe Miasto Lubawskie;

Godz. 16.00 Kapliczka koło Państwa Grzywacz dla mieszkańców Mrowisk;

Godz. 16.15 Łąkorek (plac naprzeciw przystanku).

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego.
  2. Od dnia wczorajszego obowiązują (do 9 kwietnia) nowe limity w kościele. Na Mszę świętą może wejść do świątyni tylko 17 osób, które muszą mieć ubrane maseczki i zachować dystans minimum 1,5 metra od siebie (przepis ten nie obowiązuje rodzica z dzieckiem do lat 4 i opiekuna osoby niepełnosprawnej). Na zewnątrz można przebywać w grupach nie większych niż 5 osób, zachowując przepisy odnośnie zakrywania ust i nosa oraz zachowania odległości. W związku z zapowiedziami możliwości kontroli jestem zmuszony wprowadzić na czas Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania zapisy na poszczególne Msze i ceremonie. Bardzo proszę aby dziś i jutro do Mszy świętej zgłaszały się osoby mające zamówione intencje na te dni i podały liczbę osób, abym mógł zapisać inne osoby. Zapisy na te dni od poniedziałkowej Mszy świętej. Liczę na wyrozumiałość. Osoby, które będą obecne poza murami świątyni będą mogły przystąpić do Komunii świętej w zachrystii. W Triduum i w Święta wejście do kościoła przez zachrystię.

W pierwsze trzy dni Wielkiego Tygodnia oraz od Wtorku w Oktawie Wielkanocy wejście do kościoła przez główne drzwi.