04.04.2021

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się, wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha.

Dziś Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego. W związku z obostrzeniami do świątyni zapraszam tylko te osoby, które wcześniej zostały zapisane na listę- wejście przez zachrystię. Pozostałe osoby mogą przebywać na zewnątrz świątyni, zachowując bezpieczny dystans. Komunia Święta dla osób pozostających na zewnątrz będzie udzielona przy wejściu do zachrystii, po udzieleniu Komunii w kościele.

2. Jutro drugi dzień świąt. Msze będą odprawione w porządku niedzielnym. Do świątyni mogą wejść tylko osoby zapisane- przez zachrystię. Inni mogą pozostać na zewnątrz.

3. Od wtorku wejście do kościoła głównymi drzwiami. Przypominam, że w naszej świątyni może przebywać maksymalnie 17 osób (nie licząc osób usługujących). Należy mieć zakryte usta i nos oraz zachować bezpieczny dystans (min. 1, 5 metra). Obostrzenia obowiązują do piątku 9 kwietnia.

4. Trwamy w radości Zmartwychwstania i przygotowujemy się do przeżywania Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Jako nasze przygotowanie dziś i jutro na zakończenie Mszy świętej o godz. 11.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Od wtorku do soboty Koronka o godz. 16.45.

5. W piątek z racji na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje post.

6. W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 11.00 Msza święta sprawowana w intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia, a na jej zakończenie zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele charytatywne. Dzieci proszę o przyniesienie skarbonek wielkopostnych.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego: za przygotowanie świątyni, za posługę przy ołtarzu i w trakcie Procesji Rezurekcyjnej, za udział w obchodach oraz Adoracji w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim- wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

8. We wtorek o godz. 11.00 pogrzeb śp. Jana Brzezińskiego, lat 83 z Bielic. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…