11.04.2021

1. Dziś w 2 Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało one ustanowione przez Św. Jana Pawła II 30 kwietnia 2000 roku. Otwiera ono Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do przebaczania, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień. Dziś również Międzynarodowe Święto Caritas. Na zakończenie Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na cele dobroczynne realizowane przez Caritas. Dzieci prosimy o przynoszenie skarbonek wielkopostnych.

2. W środę 14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski. Upamiętnia ono wydarzenie, jakie miało miejsce w 966 roku, a jednocześnie skłania do wdzięczności i zastanowienia się, co każdy z nas może zrobić dla dobra Ojczyzny. W środę przed Mszą świętą Nowenna do MB. Nieustającej Pomocy.

3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. To dobra okazja by po raz kolejny w swoich rodzinach pochylić się nad lekturą Pisma Świętego.

4. Nadal trwają obostrzenia sanitarne- przypominam, że w naszej świątyni może przebywać maksymalnie 17 osób, nie licząc osób usługujących i kapłana. Przy głównych drzwiach znajduje się dozownik z płynem dezynfekcyjnym, na stoliku przy konfesjonale karton z maseczkami jednorazowymi (można się „częstować”) a woda świecona w dozowniku na filarze przy konfesjonale.

5. Pan Adam Kozikowski, który przez blisko 20 lat zajmował się kopaniem grobów, troszczył się o cmentarz i dzwonił w kościele, ze względu na stan zdrowia zrezygnował ze swojej posługi. Panu Adamowi dziękujemy za służbę na rzecz parafialnej wspólnoty. Niestety w tej chwili pozostajemy bez takiej osoby. Dlatego zwracam się z prośbą o zgłaszanie się chętnych Panów, którzy chcieli by podjąć się tych zadań, które do tej pory wykonywał Pan Adam.

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Jana Brzezińskiego, lat 83 zam. w Bielicach. Jego duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo… Dobry Jezu…