25.04.2021

1. Dziś czwarta Niedziela Wielkanocna zwana również Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień modlitw  o powołania i za powołanych do służby w Kościele.

2. W czwartek przypada Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy. Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Modlimy się za wszystkie ofiary wojny. W czwartek również przypada 42 rocznica święceń kapłańskich Biskupa Józefa- pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. W czwartek na godz. 16.00 zapraszam dzieci z klasy III wraz z rodzicami na spotkanie w związku z Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w kościele.

4. W sobotę na godz. 16.00 na Mszę świętą zapraszam Druhów i Druhny Strażaków z OSP w Łąkorzu. Za wstawiennictwem Św. Floriana, którego wspominać będziemy 4 maja, modlić się będziemy w Waszej intencji.

5. W sobotę rozpoczyna się miesiąc Maj- czas Nabożeństw Majowych. Na nabożeństwa zapraszam do kościoła- w dni powszednie w łączności z Mszą świętą o godz. 17.00, a w niedziele- w łączności z Mszą świętą o godz. 11.00.

6. Przypominam, że nadal obowiązują obostrzenia sanitarne, dotyczące m.in. ilości wiernych w kościele (1 osoba na 20 m.kw.- czyli 17 osób), zachowania dystansu społecznego i noszenia maseczek. Obostrzenia obowiązują do 2 maja włącznie (chyba, że pojawi się nowe rozporządzenie w tej sprawie).

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Kamil Karski, kawaler zamieszkały w Podlasku (poprzednio w Łąkorku) i Paulina Gołębiowska, panna zamieszkała w Podlasku- zapowiedź II.