02. 05. 2021

1. Rozpoczął się miesiąc Maj. Dziś Nabożeństwo Majowe w łączności z Mszą Święta o godz. 11.00. W dni powszednie zapraszam na Nabożeństwa Majowe w łączności z Mszą Świętą o godz. 17.00.

2. Jutro obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte jak w każdą  niedzielę, a Nabożeństwo Majowe po sumie.

3. W tygodniu ponadto wspominamy:

- we wtorek Świętego Floriana;

- we czwartek Świętych Apostołów: Filipa i Jakuba Młodszego;

- w sobotę Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika- Głównego Patrona Polski.

4. W tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W te dni od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej, a o godz. 17.00 Msza święta. W czwartek modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; a w piątek modlić się będziemy do Bożego Miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Majowe w łączności z Sumą.

6. Od wtorku 4 maja zmieniają się przepisy dotyczące ilości osób w kościele. Obowiązuje zasada 1 osoba na 15 metrów kwadratowych- w związku z tym w naszej świątyni mogą wewnątrz przebywać maksymalnie 23 osoby (nie licząc kapłana oraz osób usługujących). Nadal obowiązuje zasady zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczek oraz dystansu społecznego (min. 1,5 metra od siebie). Niestety, nie wszyscy się stosują do tych poleceń! Apeluję o rozsądek i przestrzeganie podawanych zasad. Przypominam również, że przy wejściu do świątyni znajduje się dozownik z płynem dezynfekującym, na stoliku są maseczki, a dozownik z wodą święconą umieszczony jest na filarze przy konfesjonale. W związku z obostrzeniami nadal Msza święta w sobotę o godz. 17.00 będzie sprawowana z liturgii niedzielnej (a więc osoby uczestniczące w tej Mszy świętej są zwolnione z obowiązku uczestnictwa w niedzielę). Nadal także prowadzimy transmisję Mszy świętej o godz. 11.00 na Facebooku.