16.05.2021

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nabożeństwo Majowe po Sumie.

2. Na Nabożeństwa Majowe zapraszam do kościoła w dni powszednie w łączności z Mszą świętą o godz. 17.00 a w niedziele w łączności z Sumą.

3. Od poniedziałku do soboty trwać będą Modlitwy do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy będziemy odmawiać w łączności z Mszą świętą o godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona okres wielkanocny. Przypominam o Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej- jej czas kończy się za 2 tygodnie.

5. W poniedziałek 24 i wtorek 25 maja przypada Odpust w Wardęgowie. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę. W związku z sytuacją pandemiczną nie planuję wspólnej pieszej pielgrzymki w poniedziałek na Mszę z udziałem Ks. Biskupa (godz. 17.00).

6. W związku z brakiem osoby chętnej do dzwonienia funkcję tę przejął Pan Andrzej Janowski, radny parafialny. Dzwonić będziemy w niedzielę i święta z rozkładem niedzielnym tak jak dotychczas. Zmieniają się zasady dzwonienia dotyczące pogrzebu:

-1 raz będziemy dzwonić po zgłoszeniu pogrzebu;

-potem w dni poprzedzające pogrzeb tylko 5 minut przed Różańcem (a w wypadku nie odmawiania Różańca w kostnicy o godz. 18.00);

- w dzień pogrzebu w trakcie uroczystości (wprowadzenie do kościoła, procesja na cmentarz oraz podczas spuszczania do grobu).

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku Śp. Benedykta Krawaczyńskiego, lat 63 zam. w Gaju. Poleźmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Dobry Jezu…