23.05.2021

1. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Natomiast czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej zakończy się w przyszłą niedzielę. Nabożeństwo Majowe w łączności z Sumą Parafialną.

2. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. W naszej świątyni Msza święta będzie sprawowana o godz. 15.00.

3. Jutro i we wtorek przypada Odpust w Wardęgowie. W Sanktuarium Msze święte jutro będą sprawowane o godz. 10.00, 17.00 (z udziałem Księdza Biskupa Wiesława) i o 24.00. We wtorek Msze święte o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce z ogłoszeniami.

4. W środę obchodzimy Dzień Matki. Pamiętamy o nich w naszych modlitwach.

5. W środę o godz. 16.00 i w czwartek o godz. 15.00 próby przed Pierwszą Komunią Świętą. Spowiedź dla dzieci w sobotę o godz. 16.00. Rodziców i gości zapraszam do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą (z wyjątkiem środy) oraz w sobotę po zakończeniu spowiedzi dzieci.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej wspólnocie parafialnej o godz. 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pozostałe Msze święte bez zmian. Bardzo proszę aby we Mszy świętej o godz. 11.00 uczestniczyły tylko najbliższe dzieciom komunijnym osoby, z zastosowaniem się do wyznaczonych miejsc. Ze względu na Pierwszą Komunię Świętą w niedzielę nie będzie wypominek oraz transmisji Mszy świętej z naszej świątyni.

7. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w minionym tygodniu podjęli się rozmaitych zadań porządkowych w kościele i wokół niego, szczególnie rodzinom dzieci komunijnych ale i innym osobom. Bóg zapłać. Kościół i teren wokół niego nie jest własnością księdza, ale wspólnym dobrem całej parafii i wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy sp. Mirosławę Napierską, lat 63 zam. w Mszanowie. Polećmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu.