30.05.2021

1. Dzisiejsza niedziela kończy czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej o godz. 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę aby w tej Mszy świętej uczestniczyły tylko osoby najbliższe dzieciom komunijnym, zajmując tylko i wyłącznie przygotowane miejsca. Pozostali muszą przebywać na zewnątrz świątyni. Osoby nie mające nikogo do Przyjęcia zapraszam do uczestnictwa we Mszy świętej o godz. 8.00 lub 9.30. Nabożeństwo Majowe wyjątkowo w łączności z Mszą świętą o godz. 8.00.

2. Dzieci uczestniczą we Mszach Świętych w ramach tzw. Białego Tygodnia, według następującego harmonogramu:

- od poniedziałku do środy o godz. 16.00;

- w czwartek o godz. 10.00;

- w piątek i w sobotę o godz. 17.00;

- w niedzielę o godz. 11.00.

3. Jutro przypada Święto Nawiedzenia NMP- ostatnie Nabożeństwo Majowe w łączności z Mszą świętą o godz. 17.00. Od wtorku zapraszam na Nabożeństwa Czerwcowe w łączności z Mszą świętą o godz. 17.00, a w niedziele po Sumie.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze święte będą sprawowane o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy o godz. 10.00 odbędzie się procesja eucharystyczna trasą wokół cmentarza i kościoła (tak jak w roku ubiegłym). W trakcie procesji obowiązuje dystans społeczny (min. 1,5 m.) a w razie niemożności zachowania zasłonięcie ust i nosa. Bardzo proszę chętne osoby do zbudowania ołtarzy o kontakt ze mną dziś bezpośrednio po Mszach świętych lub jutro po południu. W dni Oktawy Bożego Ciała procesja w łączności z Mszą o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 11.00.

5. W piątek przypada I Piątek miesiąca. O godz. 16.30 modlitwy do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi świętej, a o 17.00 Msza.

6. W sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Początek o godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klas IV i V będą obchodzić Rocznicę Pierwszej Komunii. Zapraszam w szatach ( w miarę możliwości).

8. Zmarła nasza parafianka śp. Krystyna Groszyk, lat 76, zam. w Łąkorzu. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.30. Jej dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu.