13.06.2021

1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała, a w szczególności: dzieciom sypiącym kwiatki, Liturgicznej Służbie Ołtarza, osobom niosącym krzyż, baldachim, chorągwie, różaniec, osobom prowadzącym śpiewy oraz wszystkim za obecność i modlitwę – serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać także za dostarczenie elektrośmieci, z których dochód zostanie przeznaczony na cele misyjne. Zebraliśmy dwa pełne samochody.

2. Jutro wspominamy Bł. Biskupa Michała Kozala. Jest to również 22 rocznica śmierci Ks. Władysława Wałdocha, byłego Proboszcza naszej parafii. Zapraszam na godz. 17.00 na Mszę świętą w Jego intencji.

3. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00, w łączności z Nabożeństwem Czerwcowym.

4. W przyszłą niedzielę ze względu na Jubileusz Kościoła w Szwarcenowie Nabożeństwo Czerwcowe będzie odprawione na zakończenie Mszy o godz. 8.00. Nie będzie też możliwości załatwienia spraw biurowych po Sumie. Msza święta o godz. 8.00 będzie sprawowana w int. śp. Ks. Jacka Borkowskiego (z okazji rocznicy święceń kapłańskich). Bóg zapłać wspólnocie Żywego Różańca za tę intencję.

5. Od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele może uczestniczyć 100 osób (połowa wszystkich miejscsiedzących), a od 26 czerwca 150 osób (75 % miejsc). Nadal obowiązuje zasada zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz świątyni. Do limitu wiernych nie wlicza się osób zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki oraz osób usługujących.

W związku z tą zmianą informuję, że sobotnie Msze o godz. 17.00 nie będą już sprawowane według liturgii niedzielnych. Na trzy ostatnie niedziele czerwca (czyli od dziś) wrócą ponadto ziarenka dla dzieci. Najprawdopodobniej od niedzieli 20 czerwca przestanie obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę.